Haber

Netanyahu’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt: “Dünyanın en ahlaklı ordusuyuz”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’de devam eden kara operasyonunun savaşın ikinci aşaması olduğunu söyledi. Netanyahu, ‘Bu uzun ve zorlu bir savaş olacak. ‘Kazanacağız’ dedi.

İsrail Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyük Filistin Toplantısı’ndaki açıklamalarına atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Askerlerimizi savaş suçu işlemekle itham edebileceğinizi sanıyorsanız bu ikiyüzlülüktür. “Dünyanın en ahlaklı ordusuyuz” dedi.

Binyamin Netanyahu, Tel Aviv’de yaptığı açıklamada, Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırılarının ardından başlayan savaşı “İsrail’in ikinci kurtuluş savaşı” olarak nitelendirdi. Netanyahu, “Savaşacağız. Teslim olmayacağız. Geri çekilmeyeceğiz” dedi.

İsrail’in “çok net hedefleri” olduğunu belirten Netanyahu, İsrail Kara Kuvvetlerinin Hamas’ı dağıtmak ve rehineleri geri getirmek için Gazze’ye takviye kuvvet gönderdiğini duyurdu. Netanyahu, “İsrail’in askerleri ve komutanları hâlâ Gazze Şeridi’nde. Her yere konuşlanmış durumdalar.” İsrail ordusunun sivilleri korumak için gerekli tedbirleri aldığını belirten Netanyahu, Hamas’ı “halkı kalkan olarak kullanarak” insanlık suçu işlemekle suçladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Büyük Filistin Mitingi’nde yaptığı konuşmada, “İsrail, seni savaş suçlusu ilan ediyoruz.”

Netanyahu, açıklamasında Erdoğan’ı kastetmeden, “Bizi savaş suçu işlemekle itham etmeyin. Askerlerimizi savaş suçu işlemekle itham edebileceğinizi sanıyorsanız bu ikiyüzlülüktür. Biz dünyanın en ahlaklı ordusuyuz.”

habernarman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu